Ekspres do kawy Nespresso na kapsułki – czy warto?

Ekspres na kapsułki i kawa w tej formie wydają nam się być nowinką, ale pierwszy ekspres ciśnieniowy do kawy na kapsułki został stworzony w 1986 roku (tak – zaraz minie 30 lat) przez Nespresso. Dlatego też od tej marki, jako pioniera, zaczynam. Producent ekspresów: DeLonghi lub Krups Producent kapsułek: Nescafe …

Ekspres na kapsułki i kawa w tej formie wydają nam się być nowinką, ale pierwszy ekspres ciśnieniowy do kawy na kapsułki został stworzony w 1986 roku (tak – zaraz minie 30 lat) przez Nespresso. Dlatego też od tej marki, jako pioniera, zaczynam.

Producent ekspresów: DeLonghi lub Krups

Producent kapsułek: Nescafe

Spienianie mleka: brak / zewnętrzny spieniacz / pojemnik na mleko (w zależności od modelu)

Ciśnienie: 19 bar

Ekspresy marki Nespresso występują w dwóch wariantach – tylko do kawy czarnej oraz ze spienianiem mleka; spienianie może odbywać się przez zewnętrzny spieniacz lub pojemnik na mleko. W ofercie jest 21 kaw czarnych oraz 3 kawowe „wariacje” smakowe (karmel, wanilia i czekolada). Kawy występują w wariantach kofeinowych i bezkofeinowych, każda z nich jest też dokładnie opisana jeśli chodzi o:

moc palenia
nuty smakowe
intensywność
przeznaczenie (espresso czy lungo ).

Ekspresy te nie przygotowują innych napojów – tylko kawę, co ważne – spieniają świeże mleko. Same urządzenia mają bardzo kompaktowe wymiary, dlatego nadają się idealnie do małych kuchni. Mają też duży wybór wariantów kolorystycznych. Zwykle posiadają możliwość wyboru 2 rozmiarów kawy – małej i dużej Kapsułki nie są dostępne w sprzedaży detalicznej, oprócz jednego sklepu stacjonarnego w Warszawie, można je zakupić wyłącznie w sklepie internetowym lub telefonicznie. Według producenta rozwiązuje to problem podróbek i krótkich terminów ważności kapsułek, które długo leżą na sklepowych półkach. Kapsułki Nespresso dostępne są w podłużnych kartonikach, pakowane po 10 sztuk. Koszt – zwykle między 1,80 a 2,50 zł za sztukę.

Kawa z kapsułek Nespresso jest moim zdaniem najlepsza w smaku, chociaż mocna (nawet gdy wybierzemy kapsułkę o średniej mocy i 100% arabica). Cena ekspresów Nespresso w sklepach zaczyna się 300 zł, najdroższe modele (z automatycznym spienianiem mleka to do 2000 zł.

PLUSY:

wysoka jakość kawy
duży wybór smaków
spienianie świeżego mleka
gwarancja świeżości i jakości

MINUSY:

wysoka cena kapsułek
niedostępność kapsułek w regularnej sprzedaży

1 thought on “Ekspres do kawy Nespresso na kapsułki – czy warto?

  1. Ja w domu mam ekspres ciśnieniowy Delonghi i zawsze rano przed pracą zaczynam dzień od filiżanki espresso 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.