Pierwszy ekspres z funkcją Two-In-One Touch – Krups EA8808

Na rynku pojawiła się absolutna nowinka – ekspres do kawy Krups EA8808 z enigmatycznie brzmiącą funkcją o nazwie Two-In-One Touch. Czy to kolejna nazwa własna, wymyślona po to, by ekspresowi o zupełnie standardowych parametrach przypisać jakieś nadzwyczajne moce? Nie, w tym konkretnym przypadku to faktycznie prawdziwa rewolucja i Krups EA8808 jest na swój sposób wyjątkowy:) …

Na rynku pojawiła się absolutna nowinka – ekspres do kawy Krups EA8808 z enigmatycznie brzmiącą funkcją o nazwie Two-In-One Touch. Czy to kolejna nazwa własna, wymyślona po to, by ekspresowi o zupełnie standardowych parametrach przypisać jakieś nadzwyczajne moce? Nie, w tym konkretnym przypadku to faktycznie prawdziwa rewolucja i Krups EA8808 jest na swój sposób wyjątkowy:) Żeby zrozumieć rangę wydarzenia trzeba przyjrzeć się temu, jak dotychczas wyglądało parzenie kawy mlecznej w ekspresie do kawy.

Ekspresy kolbowe mają zwykle dyszę do spieniania mleka, która spienia je za pomocą gorącej pary. W ten sposób, jeśli chcemy zrobić dwie kawy mleczne, to musimy najpierw w oddzielnym dzbaneczku spienić mleko parą, rozlać je do 2 filiżanek, a następnie dolać do nich kawę (2 sztuki espresso można zrobić „za jednym zamachem”, jako że kolba ekspresu ma 2 wyloty).

Inne ekspresy automatyczne, oprócz ekspresu Krups EA8808, mają dyszę (jak kolbowe) lub spieniacz, pobierający mleko z kartonika lub specjalnego pojemnika. Jeśli więc mamy w planach mamy 2 kawy mleczne, to na raz możemy zrobić … tylko jedną. Mleko bowiem, po spienieniu, leci do filiżanki tylko z jednego wylotu.

Krups EA8808 to pierwszy automatyczny ekspres do kawy który zrobi nam na raz 2 kawy, zarówno czarne jak i mleczne – i to za jednym dotknięciem!

Ekspres Krups EA8808 występuje wyłącznie w wersji czarnej, pozwala na zaprogramowanie ulubionych parametrów aż 10 kaw i ma dotykowy panel sterujący urządzeniem. Ma też wbudowany termoblok, dzięki czemu szybko jest gotowy do pracy i jest w stanie w krótkim czasie przygotować większą ilość napojów.

Zbiornik na wodę ma aż 1,7l, a pojemnik na ziarna – 250g. Ekspres ma budowany żarnowy młynek, który delikatnie mieli ziarna. Cena, biorąc pod uwagę możliwości i parametry ekspresu Krups EA8808 jest naprawdę przyzwoita.

Fajny „trailer” ekspresu Krups EA8808 znajdziecie tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.