Jak wybrać ekspres do biura?

Jaki ekspres do biura będzie najlepszy? Odpowiedź brzmi – to zależy…. 1. Gdy ma to być ekspres do użytku wewnętrznego, czyli dla pracowników, polecałabym ekspres kombinowany  – część  pracowników może wtedy przygotowywać „hurtowe” ilości kawy czyli pełen dzbanek. W przypadku dużego dzbanka możemy uzyskać naraz nawet do 10 filiżanek kawy, …

Jaki ekspres do biura będzie najlepszy? Odpowiedź brzmi – to zależy….

1. Gdy ma to być ekspres do użytku wewnętrznego, czyli dla pracowników, polecałabym ekspres kombinowany  – część  pracowników może wtedy przygotowywać „hurtowe” ilości kawy czyli pełen dzbanek. W przypadku dużego dzbanka możemy uzyskać naraz nawet do 10 filiżanek kawy, dodatkowo wiele ekspresów kombinowanych ma tackę pod dzbankiem podtrzymująca temperaturę zaparzonego już napoju. Nie warto jednak trzymać tam zaparzonej już kawy zbyt długo, bowiem kawa traci swój aromat i najlepiej jest ją pić ją od razu po przygotowaniu. Bardziej zaawansowane ekspresy mają programator, które pozwalają na ustawienie godziny, w której ma się uruchomić i przygotować kawę. Smakosze mogą wykorzystywać drugą część z kolbą do przygotowania dobrej kawy wysokociśnieniowo.

2. Jeśli szukamy ekspresu dla gości i/lub klientów, dobrym rozwiązaniem jest ekspres na kapsułki. Najistotniejszym argumentem oprócz jakości samej kawy, jest tu łatwość  obsługi – wystarczy wrzucić  kapsułkę i wybrać rozmiar kawy; jest to niemal tak proste, jak zakup kawy z automatu. Dodatkowo, dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi, potrafią być ciekawym elementem wystroju recepcji czy innych pomieszczeń biurowych. Warto jednak przeliczyć, czy będzie to dla nas opłacalne, jako że koszt kapsułki z kawą kilkukrotnie przekracza koszt przygotowania kawy z ziaren lub zmielonej.

3. W każdym wypadku świetnym rozwiązaniem będzie ekspres automatyczny, ale pod jednym warunkiem – taki, w którym do przygotowania kawy wystarczy jeden przycisk. Skomplikowane urządzenia mogą – zamiast ułatwić i umilać – utrudniać życie pracownikom i gościom. Warto też rozważyć nieco droższe modele, które mają wbudowane mechanizmy spieniające mleko – nie każdy musi „czuć się na siłach”, by spieniać sobie mleko oddzielnie, za pomocą dyszy. Ekspres do biura automatyczny jest też gwarancją idealnej kawy dla osoby ją parzącej.

Wybierając ekspres do biura, tak samo zresztą jak ekspres do domu, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami, a nie modą. Designerski ekspres może i będzie ładnie się prezentował w nowym biurze, ale może narobić więcej kłopotów niż to warte:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.