Czarna kawa czy biała kawa? Sprawdzam u źródeł z ekspresem Siemens EQ6

Tak jak wspominałam – mam okazję pić w biurze kawę z ekspresu Siemens EQ6, któremu poświęciłam cały ostatni wpis. Dziś udało się dokopać do statystyk kaw, które są dostępne w wyższych modelach ekspresów automatycznych – również w tym. Te niesamowicie interesujące statystyki pozwalając odpowiedzieć na 2 kluczowe pytania nurtujące ludzi …

Tak jak wspominałam – mam okazję pić w biurze kawę z ekspresu Siemens EQ6, któremu poświęciłam cały ostatni wpis. Dziś udało się dokopać do statystyk kaw, które są dostępne w wyższych modelach ekspresów automatycznych – również w tym. Te niesamowicie interesujące statystyki pozwalając odpowiedzieć na 2 kluczowe pytania nurtujące ludzi na całym świecie:

Jaką kawę kawosze wybierają częściej – czy jest to czarna kawa, czy biała?
Ile kaw dziennie robi się w biurze?

Aby nie było to tylko czcze gadanie, poniżej zdjęcie statystyk z naszego ekspresu Siemens EQ6:

Siemens EQ6

Czarna kawa 12.909 filiżanek

vs.

Biała kawa 10.027 filiżanek

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest pozornie bardzo prosta, bo widać że liczba kaw jest podobna. Ciężko jednak zbadać ostateczną proporcję, jako że bardzo dużo osób:

dolewa mleko z kartonika po zaparzeniu kawy – najwidoczniej nie lubi mleka spienionego lub ciepłego; też nie zawsze mam na nie ochotę),
dolewa po zaparzeniu kawy własne mleko bezlaktozowe- nie robi więc tego ze względu na temperaturę, ale preferowany inny rodzaj mleka,
po zrobieniu kawy mlecznej, żeby wzmocnić (smak napoju lub efekt pobudzenia – ciężko stwierdzić ) dolewa do niej espresso, lub od razu wybiera funkcję „double-shot”, co – jak przypuszczam – doliczane jest do statystyk jako czarna kawa x2.

Pomimo wyżej wymienionych, chyba nadal czarna kawa wiedzie prym!

Ilość kaw zaś to temat bardzo prosty – ekspres Siemens EQ6 stoi w biurze od 1 roku, parzą na nim kawę zarówno pracownicy (kilkudziesięciu) oraz okazjonalnie jest na nim robiona kawa dla gości. Zrobionych kaw jest 22.936, 1 rok ma zaś około 250 dni pracujących. Zakładam oczywiście, że nikt nie przychodzi do biura w weekend lub dzień ustawowo wolny od pracy, żeby sobie zrobić kawę Daje to… 92 kawy dziennie. W takiej sytuacji wybaczam mu, że tak często woła o odkamienianie. Tym bardziej, że wlewana jest do niego woda z kranu (niefiltrowana) oraz że nie jest w nim używany filtr wody.

Biorąc pod uwagę te liczby ekspres Siemens EQ6 jest naprawdę godny polecenia! Zarówno czarna kawa, jak i wszelkie rodzaje latte wychodzą z niego naprawdę idealne!

Biała czy czarna kawa – a Wy, którą wolicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.