Ekspres Zelmer Maestro 13Z012 – topowy ekspres kolbowy

Z ciekawości postanowiłam sprawdzić najnowsze rankingi popularności ekspresów do kawy. Są bowiem nowinki, które są na topie przez kilka miesięcy i znikają. Są też takie, które dosłownie latami są na szczycie i są stale dostępne na sklepowych półkach. Niesłabnąca popularność jest dla mnie zawsze gwarantem, że ten ekspres to dobry …

Z ciekawości postanowiłam sprawdzić najnowsze rankingi popularności ekspresów do kawy. Są bowiem nowinki, które są na topie przez kilka miesięcy i znikają. Są też takie, które dosłownie latami są na szczycie i są stale dostępne na sklepowych półkach. Niesłabnąca popularność jest dla mnie zawsze gwarantem, że ten ekspres to dobry wybór. Idąc dalej, w obecnych rankingach zaskoczył mnie ekspres Zelmer Maestro (Zelmer 13ZO12)

Zelmer Maestro znany mi nie od dziś kolbowy ekspres do kawy, spieniający mleko za pomocą dyszy. Ot, standardowy i często spotykany najprostszy typ ekspresów do kawy. Czym więc się wyróżnia i wygrywa na tle pozostałych?

materiał wykonania – jest wykonany w całości z trwałej stali nierdzewnej (inox),
ma wprost ogromny pojemnik na wodę o pojemności 2,1 litra. To naprawdę niespotykane, ponieważ zwykle ekspresy kolbowe mają pojemność około 1l, a 2-litrowy zbiornik to rzadko spotykana pojemność nawet w wysokich modelach ekspresów automatycznych,
duży wyświetlacz LCD – jest to cecha ekspresu Zelmer Maestro szczególnie podkreślana przez producenta jako atut. Osobiście niekoniecznie tak go traktuję (zwykle wyświetlacz podnosi cenę całego urządzenia i jest pierwszą jego częścią, która się psuje).

Oprócz wymienionych powyżej atutów, Zelmer Maestro ma również bardzo przyzwoite pozostałe parametry – standardową dla ekspresów kolbowych moc 15 BAR i ciśnienie 1050W, wbudowany termoblok (co gwarantuje szybkie przygotowanie do pracy i parzenie jednej kawy po drugiej). Jak praktycznie każdy ekspres ze stali nierdzewnej, górna część urządzenia służy jako element podgrzewający filiżanki. Ekspres Zelmer Maestro jest przystosowany do stosowania saszetek z kawą E.S.E.

Ekspres do kawy Zelmer Maestro ma dodatkowo na wyposażeniu 2 sitka do parzenia kawy, wbudowane gumowe nóżki antypoślizgowe (to bardzo przydatna sprawa przy użytkowaniu urządzenia) i stalowy kubek do spieniania mleka o pojemności 500 ml.

Czy Zelmer Maestro to dobry wybór dla kogoś szukającego ekspresu do kawy dla siebie? Jeśli macie ograniczony budżet (bo jego cena to około 400 zł) i swoją ulubioną, mielona kawę, to będziecie zadowoleni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.