Nespresso Prodigio – innowacja wśród ekspresów kapsułkowych

Ostatni mój wpis połączył dwa moje kierunki zainteresowań – ekspresy do kawy i nowe technologie. Tematem był ekspres sterowany smartfonem – czyli nowy Krups EA860E. Okazuje się, że nie tylko ja lubię to połączenie:) Lubi je też marka Nespresso, która zaproponowała pierwszy ekspres na kapsułki sterowany smartfonem – Nespresso Prodigio. …

Ostatni mój wpis połączył dwa moje kierunki zainteresowań – ekspresy do kawy i nowe technologie. Tematem był ekspres sterowany smartfonem – czyli nowy Krups EA860E. Okazuje się, że nie tylko ja lubię to połączenie:) Lubi je też marka Nespresso, która zaproponowała pierwszy ekspres na kapsułki sterowany smartfonem – Nespresso Prodigio. Nie sposób je jednak porównać, szczególnie cenowo, jako że Krups EA860E parzy kawę ziarnistą lub mieloną, natomiast w ekspresie Nespresso Prodigio parzyć można wyłącznie kawę w kapsułkach.

DeLonghi EN170 – wariant wyłącznie do kawy czarnej

DeLonghi EN270 – wariant wyposażony w spieniacz do mleka

Tak jak to opisałam we wpisie o marce Nespresso, urządzenia dla niej produkują dwie firmy: DeLonghi i Krups. Tak jest i w tym przypadku – dostępne w sklepach są więc 4 warianty Nespresso Prodigio: DeLonghi i Krups + każdy w wersji ze spieniaczem i bez:

Krups XN410T– wariant wyłącznie do kawy czarnej

Krups XN411T– wariant wyposażony w spieniacz do mleka

Wszystkie warianty Nespresso Prodigio posiadają świetne parametry – moc 1150W, ciśnienie 19 BAR (odpowiednie dla ekspresów kapsułkowych) i ekspresowy czas nagrzewania urządzenia – 25 sekund. Urządzenie jest ekonomiczne, właśnie dzięki szybkiemu nagrzewaniu i przechodzeniu w stan uśpienia już po 9 minutach bezczynności. Dzięki Bluetooth Smart każdy ekspres do kawy Nespresso Prodigio łączy się z aplikacją mobilną Nespresso. Aplikacja ta pozwala:

zaparzyć kawę o wyznaczonej porze,
wybrać ulubioną pojemność napoju (ristretto 15–30 ml, espresso 30–70 ml, lungo 70–130 ml),
poinformować użytkownika o konieczności odkamienienia urządzenia lub kończącym się zapasie kapsułek.

W przypadku DeLonghi różnica między wariantem ze spieniaczem i bez to około 200 zł, jeśli zaś wybierzemy Krups-a to różnica ta jest znikoma. Jeśli tak się zdarza, to absolutnie polecam Nespresso Prodigio ze spieniaczem (dowolnego producenta) bo spieniacz Nespresso Aeroccino nie ma sobie równych

Jakie jeszcze ekspresy do kawy, oprócz Nespresso Prodigio, mogą być sterowane smartfonami? Są to przykładowo:

Saeco GranBaristo Avanti (Saeco HD 8977)

Aplikacja Avanti pozwala na zaprogramowanie i zaparzenie aż 18 rodzajów napojów kawowych, oraz na wybór wielu innych parametrów kawy takich jak: temperatura, moc czy ilość pianki:

Jura Z6

Jest jedynym z kilku modeli marki Jura, którym można sterować za pomocą Jura Caffee App (pełna lista to: GIGA 5, Z8, Z6, J6, J600, E8, E80, E800, E6, E60 i E600). Jego cena jednak znacznie odbiega od Nespresoo Prodigio i innych ekspresów automatycznych.

Ciekawostka! Wygląd aplikacji dla Nespresso Prodigio można podejrzeć pod adresem http://prodigio.me wpisując kod: XSPD6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.