Ekspres do kawy DeLonghi Primadonna – „mercedes” tej marki

Ekspres do kawy DeLonghi Primadonna to „mercedes” tej marki w kategorii ekspresów do użytku domowego – tak mi przynajmniej niegdyś mówiono. Faktycznie – przyznaję rację. Miałam okazję pracować na nich przez kilka lat na różnych pokazach oraz degustacjach i nigdy się nie zawiodłam. Pomimo bardzo dużego „przerobu” – kilkadziesiąt kaw dziennie – …

Ekspres do kawy DeLonghi Primadonna to „mercedes” tej marki w kategorii ekspresów do użytku domowego – tak mi przynajmniej niegdyś mówiono. Faktycznie – przyznaję rację. Miałam okazję pracować na nich przez kilka lat na różnych pokazach oraz degustacjach i nigdy się nie zawiodłam. Pomimo bardzo dużego „przerobu” – kilkadziesiąt kaw dziennie – nie spotkałam się z żadną awarią ani najmniejszymi problemami.

DeLonghi Primadonna to tak naprawdę cała seria ekspresów do kawy, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wszystkie z nich:

– są wykonane ze stali nierdzewnej i mają wbudowane młynki żarnowe,

– są przystosowane do mielenia kawy oraz użycia kawy już zmielonej,

– posiadają w standardowym wyposażeniu dzbanek na mleko i automatyczny mechanizm je spieniający.

PONIŻEJ NAJPOPULARNIEJSZE Z NICH:

DeLonghi ETAM36.365, znany też jako Primadonna XS De Luxe. Seria XS jest znana z tego, że szerokość ekspresów to jedynie 19 cm – należą do grupy najwęższych ekspresów do kawy dostępnych na rynku. Kompaktowe wymiary i porównywalnie do innych modeli niska cena to ich zdecydowany atut, niestety wiąże się z tym też pewien mankament – jako jedyne mają zbiornik na wodę instalowany z tyłu ekspresu (a nie, jak wszystkie ekspresy DeLonghi, wysuwany z przodu). W moim odczuciu ekspres ten jest też najgłośniejszy z całej serii – chodzi o głośność mielenia kawy.

DeLonghi ESAM6620, znany popularnie pod nazwą Primadonna. Ekspres ten ma elegancki wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, oraz pozwala na przygotowanie najpopularniejszych napojów ( w tym samego spienionego mleka) praktycznie za pomocą 1 przycisku. Wbudowany podwójny bojler pozwala na szybsze przygotowanie urządzenia do pracy oraz przygotowania jednego napoju po drugim, stąd tez był też częstym zakupem do małej gastronomii. Przydatną funkcją jest w nim też w tym przypadku opcja „statystyki” pozwalająca na monitorowanie ilości zaparzonych kaw oraz duży zbiornik na wodę – 1,8 l. Plusem dla fanów latte jest też możliwość użycia w nim wysokich szklanek – nawet 15,5 cm.

DeLonghi ESAM6900 czyli Primadonna Exclusive. To jeden z najnowszych modeli z serii DeLonghi Primadonna. Oprócz zmian w samym designie, moim zdaniem nie różni się specjalnie funkcjonalnością od Primadonny Avant. Posiada on kolorowy wyświetlacz LCD, termiczny dzbanek do mleka i automatyczne czyszczenie systemu spieniania mleka, natomiast podstawowe parametry (moc, ciśnienie kawy, mielenia kawy) są identyczne jak w niższych modelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.