Ekspres do kawy DeLonghi – czym się wyróżnia marka DeLonghi?

DeLonghi to marka włoska, znana i ceniona wśród smakoszy dobrej kawy. Sama marka istnieje od prawie 50 lat, i posiada 2 grupy produktów – pierwsza to sprzęt AGD (głównie ekspresy do kawy), druga zaś grzejniki i wentylatory. Ekspres do kawy DeLonghi był najczęściej wybieraną marką, kiedy zajmowałam się doradztwem w tej …

DeLonghi to marka włoska, znana i ceniona wśród smakoszy dobrej kawy. Sama marka istnieje od prawie 50 lat, i posiada 2 grupy produktów – pierwsza to sprzęt AGD (głównie ekspresy do kawy), druga zaś grzejniki i wentylatory. Ekspres do kawy DeLonghi był najczęściej wybieraną marką, kiedy zajmowałam się doradztwem w tej branży. DeLonghi ma w ofercie wszystkie rodzaje ekspresów – od przelewowych, przez kombinowane, kolbowe, kawiarki elektryczne aż do pełnych automatów. Co więcej, jest też dostawcą urządzeń parzących kawę z kapsułek dla marki Nespresso.

Ekspresy kolbowe DeLonghi posiadają w większości przypadku funkcję ESE, czyli są przystosowane do parzenia kawy z saszetek. W przypadków ekspresów z młynkiem, wybór jest bardzo szeroki – od najtańszych ekspresów wykonanych z plastiku, z dyszą do spieniania mleka po urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej, z wyświetlaczami dotykowymi i automatycznymi mechanizmowy spieniający mleko. Dzięki temu niezależnie od posiadanego budżetu każdy może kupić ekspres do kawy DeLonghi dopasowany do swoich potrzeb. Najwyższe modele, np. seria Primadonna lub model ESAM5600 mają podwójny bojler i są świetnie przygotowane do większej „eksploatacji”, stąd też często były wybierane do małej gastronomii.

Najpopularniejszym obecnie ekspresem marki DeLonghi jest ECAM25.462:

Cechy charakterystyczne ekspresów automatycznych DeLonghi:

– wbudowane młynki żarnowe stalowe

– trwałe i mielące kawę bez utraty jej walorów smakowych

– pojemniki na wodę wysuwane z przodu (umożliwiające napełnienie zbiornika bez przesuwania całego urządzenia)

– mechanizmy podgrzewania filiżanek

– funkcja odkamieniania (wystarczy napełnić pojemnik na wodę odkamieniaczem i wcisnąć stosowny przycisk)

– duży wybór kolorów, kształtów (rozmiarów) i wariantów

– zawsze występuje element spieniający mleko – dysza lub pojemnik na mleko

– każdy model daje możliwość wyboru mocy kawy (od bardzo słabej do bardzo mocnej) oraz jej rozmiaru (również szeroki zakres)

– wszystkie są przystosowane również do parzenia napoju z kawy mielonej

Czy ekspres do kawy DeLonghi ma jakieś słabe strony?

Wbudowany młynek żarnowy jest trwały, ale może być nieco głośniejszy niż młynki ceramiczne. Dodatkowo te najtańsze ekspresy automatyczne mają dosyć duże wymiary – kompaktowe wymiary urządzeń wiążą się od razu z wyższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.