Ekspres DeLonghi EC680 dla fanów minimalizmu

„Cóż to za cudo?” – pomyślałam, gdy zobaczyłam ekspres DeLonghi Dedica EC680. Ze względu na kształt, nie zauważywszy  początkowo kolby byłam przekonana, że mam do czynienia z ekspresem na kapsułki robionym dla Nespresso. Musicie przyznać, że z daleka można się pomylić – oba te ekspresy są wąskie i metalowe: Bardzo …

„Cóż to za cudo?” – pomyślałam, gdy zobaczyłam ekspres DeLonghi Dedica EC680. Ze względu na kształt, nie zauważywszy  początkowo kolby byłam przekonana, że mam do czynienia z ekspresem na kapsułki robionym dla Nespresso. Musicie przyznać, że z daleka można się pomylić – oba te ekspresy są wąskie i metalowe:

Bardzo lubię całą serię EC – dotychczas moim faworytem był EC850, ale teraz ma naprawdę godnego rywala! Ekspres Delonghi EC680 bardzo mnie zaskoczył – pozytywnie! Ekspres ten występuje w kilku wariantach kolorystycznych: EC680 M – (srebrny/metalowy), EC680 BK (czarny) i EC680 R (czerwony).

Ekspresy kolbowe to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają małe kuchnie lub nie mają zbyt dużego budżetu, a lubią pić naprawdę dobrą kawę w warunkach domowych. Sama mam w domu ekspres kolbowy! Ten model świetnie łączy oba te wymogi. Zdecydowana większość ekspresów dostępnych na rynku to ogromne urządzenia, zajmujące pół kuchennego blatu. Jego szerokość to niecałe 15 cm, a głębokość to 33 cm. Dodatkowo, w przeciwieństwie do większości ekspresów z tej półki cenowej, jest wykonany z estetycznego i trwałego metalu – a nie słabej jakości plastiku. Również metoda ogrzewania wody jest nowatorska i idealna dla małego ekspresu do użytku domowego – ma wbudowany termoblock, który podgrzewa tylko tyle wody, ile trzeba. Można w nim używać zarówno kawy mielonej, jak i saszetek z kawą (czyli posiada system E.S.E)! Nie muszę chyba wspominać o świetnym designie który powoduje, że ekspres Delonghi EC680 to nie tylko urządzenie, ale świetny element dekoracyjny każdej kuchni!

Oczywiście, niewielkie wymiary urządzenia, jak zwykle rekompensują pewne niedogodności, które z niego wynikają:

– mały zbiornik na wodę – 1,1 litrowy – który powoduje, że trzeba go często wymieniać

– zbiornik na wodę zamontowany z tyłu – co przy wcześniej wspomnianym niewielkim jego rozmiarze – jest dokuczliwe.

Czy polecam? Zdecydowanie! Nagrzewa się w mniej niż 1 minutę, robi świetną pianę, zajmuje mało miejsca – a do tego prezentuje się naprawdę świetnie! Zainteresowanym tym modelem polecam ciekawy, krótki filmik producenta o tym modelu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.