Ekspres do kawy Krups EA9010 – czy jest wart swojej ceny?

W telewizja trafiłam ostatni0 na reklamę ekspresu do kawy Krups EA9010. No tak – święta się zbliżają, a wraz z nimi najlepszy sezon na sprzedaż tego typu sprzętów, które są raczej marzeniem aniżeli urządzeniem niezbędnym do życia (chociaż oczywiście niektórzy nie potrafią żyć bez ekspresu do kawy:) Myślę, że łatwo …

W telewizja trafiłam ostatni0 na reklamę ekspresu do kawy Krups EA9010. No tak – święta się zbliżają, a wraz z nimi najlepszy sezon na sprzedaż tego typu sprzętów, które są raczej marzeniem aniżeli urządzeniem niezbędnym do życia (chociaż oczywiście niektórzy nie potrafią żyć bez ekspresu do kawy:) Myślę, że łatwo też wtedy producentom wykorzystać świąteczną atmosferę i namówić nas do zakupu rzeczy niepotrzebnych, lub też – jak tym przypadku – moim zdaniem po zbyt wygórowanej cenie.

Ekspres do kawy Krups EA9010 prezentuje się bardzo dystyngowanie i elegancko:

Zwykle ekspresy z tej półki cenowej mają:

– automatyczny system spieniania mleka – ten ekspres ma dyszę spieniającą mleko, która znajduje się w najtańszych ekspresach automatycznych i to jest największe zaskoczenie. Faktem jest, że jest ona montowana pionowo (a nie z boku urządzenia, jak w tańszych ekspresach) i nie trzeba najpierw spieniać mleka, a potem przekładać filiżanki pod wylot od kawy, ale nadal jest to dysza której spienienie mleka zajmuje trochę czasu + wymaga mycia po jednym użyciu.

obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej – podczas gdy ekspres Krups EA9010 jest wykonany z plastiku.

– podwójny bojler – jeden przeznaczony  do robienia kawy espresso, a drugi  zawsze gotowy do przygotowania pary/gorącej wody  co sprawia, że ekspres jest szybciej gotowy do pracy i do przygotowania jednej kawy za drugą. Ten ekspres ma termoblok.

– dotykowy ekran – to jedyny element wspólny ekspresu Krups EA9010 z innymi modelami w podobnej cenie, jednak nie wpływa on przecież na smak kawy.

Poza wyżej wymienionymi, pozostałe parametry ekspresu Krups EA9010 są naprawdę przyzwoite:

automatyczne czyszczenie dyszy po każdorazowym zaparzeniu kawy mlecznej,

regulacja stopnia zmielenia i mocy kawy, a także jej temperatury,

możliwość użycia kawy mielonej,

duży zbiornik na wodę (1,7 l) wyjmowany z przodu oraz duży i hermetyczny pojemnik na ziarna (280 g)

możliwość użycia wysokich filiżanek – nawet do 25,5 cm

możliwość ustawienia i zapamiętania parametrów swojej ulubionej kawy.

Jak jest konkluzja? Ekspres do kawy Krups EA9010 to naprawdę dobry sprzęt, niestety moim zdaniem jego cena jest zbyt wysoka w stosunku do posiadanych funkcjonalności i materiału wykonania.

Niestety, na YouTube znalazłam tylko wersję niemiecką reklamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.