Tchibo Cafissimo Latte – nowy ekspres robiony przez Saeco dla Tchibo

Przypadki, gdy różne firmy łączą się by stworzyć razem nowy produkt, to wcale nie taka rzadkość w branży ekspresów do kawy. Na przykład od kilku lat to Philips robi części elektroniczne dla marki Saeco – takie ekspresy są sygnowane marką Saeco Philips. Największym „mixem” jest chyba Nespresso i Dolce Gusto – …

Przypadki, gdy różne firmy łączą się by stworzyć razem nowy produkt, to wcale nie taka rzadkość w branży ekspresów do kawy. Na przykład od kilku lat to Philips robi części elektroniczne dla marki Saeco – takie ekspresy są sygnowane marką Saeco Philips. Największym „mixem” jest chyba Nespresso i Dolce Gusto – dla obu tych marek ekspresy robi DeLonghi i Krups, a kapsułki produkuje Nestle (właściciel marki Nescafe).

Nowinką na rynku jest współpraca Tchibo z Saeco, wynikiem której jest ekspres na kapsułki Tchibo Cafissimo Latte:

Ekspres Tchibo Cafissimo występuje w kilku wariantach kolorystycznych:

– Saeco HD8603/99 Argento – srebrny

– Saeco HD8603/68 Nero – czarny

– Saeco HD8603/59 – czerwony

– Saeco HD8603/78 Bianco – biały

W sklepach jest też dostępny wariant prostszy, bez „latte” – czyli bez opcji spieniania mleka, parzący wyłącznie espresso i lungo (małą i dużą czarną kawę):

Marka Tchibo Cafissimo jest już na rynku od dosyć dawna, tak jak ich ekspresy . Początkowo były one dostępne głównie  w sklepach stacjonarnych połączonych z kawiarniami Tchibo, ale dosyć szybko pojawiły się też w innych sklepach i elektromarketach. Są to dobre urządzenia – niewielkie, zgrabne, mało awaryjne  ale nie należy zapominać, że to ekspresy kapsułkowe, dlatego pierwsze pytanie jakie się nasuwa to cena kapsułek. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo są nieco tańsze niż w przypadku innych popularnych marek – koszt 1 napoju zaczyna się od 1,10 zł.

W przypadku kaw mlecznych spieniamy zwykłe mleko, więc nie ponosimy kosztu kapsułek z mlekiem w proszku. Proces ten jest prosty i gwarantuje idealne spienienie mleka dzięki wbudowanemu pojemnikowi na mleko. Ekspres Tchibo Cafissimo Latte ma 15 barów (to standardowy parametr w ekspresach wysokociśnieniowych) i 1850 W, czyli jest szybko gotowy do pracy. Zbiornik na wodę ma 1 litr, dzięki czemu na jednym jego napełnieniu możemy zaparzyć od kilku dużych kaw do nawet kilkunastu espresso. To naprawdę dobry pomysł na prezent dla fana kawy Tchibo:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.