Ekspres Ariete – gratka dla fanów stylu retro

A dziś troszkę z innej beczki:) Dużo jest o parametrach, funkcjonalności, możliwościach – wygląd jednak też się liczy. Dlatego tematem przewodnim będzie dziś ekspres Ariete! To rzadko spotykana marka w kategorii ekspresów, częściej kojarzona jest z nietypowymi sprzętami AGD takimi jak automaty do popcornu czy do waty cukrowej.   Kochamy …

A dziś troszkę z innej beczki:) Dużo jest o parametrach, funkcjonalności, możliwościach – wygląd jednak też się liczy. Dlatego tematem przewodnim będzie dziś ekspres Ariete! To rzadko spotykana marka w kategorii ekspresów, częściej kojarzona jest z nietypowymi sprzętami AGD takimi jak automaty do popcornu czy do waty cukrowej.

Kochamy włoskie ekspresy do kawy, a marka ta pochodzi właśnie z jej serca – z Toskanii, gdzie powstała ponad 50 lat temu. Produkty Ariete mają być proste, ale przede wszystkim użyteczne i … estetyczne. Dokładnie tak, marka Ariete stawia największy nacisk na design – czego świetnym przykładem jest ekspres Ariete 1389 widoczny obok. Jeśli więc ktoś urządza kuchnię w stylu retro lub jest po prostu fanem takiego wzornictwa, ekspres Ariete będzie dla niego idealnym wyborem!

Co w takim razie z jakością, funkcjonalnością? Ekspresy te są bardzo proste w użytkowaniu i mają standardowe, jak dla ekspresów kolbowych, ciśnienie w wysokości 15 bar. Jest jednak kilka rzeczy, które mogą „uwierać”:

nie ma wśród nich automatów, tylko ekspresy kolbowe lub kawiarki elektryczne
spieniają mleko tylko za pomocą dyszy
mają niewielką moc – zwykle od 850 do 1150 W
mają małe zbiorniki na wodę – średnio 0,7-1 l

Jedynym wyjątkiem od powyższych jest automatyczny ekspres Ariete Cafe Roma Plus. Design przede wszystkim, ale w portfolio marki znajdziemy nie tylko zmyślne, wytworne urządzenia, a na przykład również ekspres Ariete 1365bardzo podobny do najpopularniejszych, dostępnych na rynku ekspresów kolbowych.

Jego cena również jest do nich zbliżona – kosztuje około 400 zł.

Ekspres Ariete to w moim odczuciu dobry wybór dla osób, które nie mają wysokich wymagań lub dla których design jest na wyższej pozycji niż funkcjonalność. Fani minimalizmu / osoby o bardzo niskim budżecie zawsze mogą rozważyć kawiarkę – ekspres Ariete 1358 w cenie niewiele wyższej niż 100 zł:

Od pewnego czasu marka Ariete należy do globalnej grupy Kenwood/Delonghi. A wam jak się podobają?:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.