Jaki ekspres ciśnieniowy oprócz kawy, zrobi też herbatę i kakao?

Ekspres do kawy w 90% przypadków jest kupowany z myślą o kawie. Są jednak osoby, który widzą w ekspresie urządzenie, które ma im zaserwować różne rodzaje napojów gorących. Dla mnie ekspres ciśnieniowy wiąże się nierozłącznie z dobrą kawą – tylko kawą – ale zwolennikom mogę doradzić następujące rozwiązania: – ekspres …

Ekspres do kawy w 90% przypadków jest kupowany z myślą o kawie. Są jednak osoby, który widzą w ekspresie urządzenie, które ma im zaserwować różne rodzaje napojów gorących. Dla mnie ekspres ciśnieniowy wiąże się nierozłącznie z dobrą kawą – tylko kawą – ale zwolennikom mogę doradzić następujące rozwiązania:

ekspres ciśnieniowy na kapsułki, chociaż nie każdy. Są ekspresy, w których dostępne są tylko kapsułki z kawą – Nespresso  (dla którego kapsułki robi Nescafe) oraz A Modo Mio (dla którego producentem kapsułek jest Lavazza). W obu przypadkach spieniane jest mleko tradycyjne, z kartonika.

Za to producenci ekspresów marek Tassimo oraz Dolce Gusto proponują, oprócz kaw czarnych i mlecznych (gdzie mleko kupujemy również w kapsułce;  jest ono płynne i zagęszczone lub sproszkowane) proponują szereg innych napojów.

Co proponuje Tassimo:

 herbata o smaków owoców leśnych
gorąca czekolada Milka
spienione mleko
herbata miętowa

Jakie napoje proponuje Dolce Gusto:

gorąca czekolada karmelowa
kakao
mocha (połączenie kawy z czekoladą)
gorąca czekolada Nesquik
herbata cytrynowa Nestea (na zimno)
herbata z mlekiem i przyprawami orientalnymi

ekspres  z dyszą lub automatycznym spienianiem mleka – jeśli lubimy samo spienione mleko, możemy je uzyskać tak naprawdę na każdym ekspresie. Dodatkowo, po spienieniu mleka – zarówno dyszą, jak i przy pomocy dzbanka lub innego automatycznego mechanizmu – wystarczy do niego dodać kakao, aby uzyskać fantastyczną gorącą czekoladę. Natomiast każdy ekspres ciśnieniowy z dyszą pozwala na uzyskanie wrzątku, potrzebnego do zaparzenia herbaty.

Oczywiście, kapsułki to wygoda, natomiast warto też wziąć pod uwagę późniejszą „eksploatację” takiego ekspresu. Najtańsze kapsułki to zwykle wydatek rzędu 19,90 zł za 16 sztuk, gdzie do przygotowania napoju mlecznego używamy 2 sztuk – opakowanie wystarcza więc na 8 napojów.

Podobno pojawiły się już w sprzedaży ekspresy automatyczne które parzą nie tylko kawę. Ja osobiście się z nimi nie spotkałam, ale jeśli się spotkam – chętnie szczegóły tego spotkania opiszę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.