Ekspres do kawy Tassimo na kapsułki – czy warto?

Co proponuje nam marka Bosch? Ekspres do kawy Tassimo – ostatnio coraz częściej wybierany rodzaj ekspresów, w dodatku cena samego urządzenia zaczyna się już od 150 zł. Producent ekspresów: Bosch Producent kapsułek: Jacobs / Carte Noire / Twinnings / Milka Spienianie mleka: mleko zagęszczone, w kapsułce Ciśnienie: 19 bar Tassimo …

Co proponuje nam marka Bosch? Ekspres do kawy Tassimo – ostatnio coraz częściej wybierany rodzaj ekspresów, w dodatku cena samego urządzenia zaczyna się już od 150 zł.

Producent ekspresów: Bosch

Producent kapsułek: Jacobs / Carte Noire / Twinnings / Milka

Spienianie mleka: mleko zagęszczone, w kapsułce

Ciśnienie: 19 bar

Tassimo proponuje 16 rodzajów napojów, w tym np. herbatę miętową czy herbatę z mlekiem i przyprawami korzennymi (więcej o innych napojach przeczytasz tutaj). Kapsułki to koszt około 22 zł za opakowanie, w którym jest się 16 kapsułek. Podobnie jak w Dolce Gusto, napojów mlecznych z 1 opakowania uzyskamy w sumie 8 filiżanek.

KLIKNIJ I ZOBACZ, GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ!

Ekspres ciśnieniowy Tassimo nie spienia mleka świeżego, tylko zagęszczone mleko słodzone z kapsułki. W przypadku napojów takich jak gorąca czekolada Milka, sprawdza się to i smakuje dobrze, ale jest przy okazji jest w tym mały haczyk. Osobiście pijam kawę z mlekiem, bez żadnych dodatków – jako że mleko we wszystkich kapsułkach Tassimo jest słodzone, niestety nie znajdę tu kawy dla siebie!   Co wyróżnia ekspresy Tassimo? Naprawdę bardzo wygodne i świetnie sprawdzające się rozwiązanie, jakim jest czytnik kodów wbudowany w ekspresie. Każda kapsułka ma na wieczku kod kreskowy, który jest odczytywany przez urządzenie i powoduje dozowanie i zaparzenie napoju o optymalnych parametrach, zgodnie z zaprogramowaną:

ilością wody
czasem parzenia
temperaturą napoju

Wystarczy więc wcisnąć przycisk i nie trzeba pilnować, czy filiżanka jest już pełna, ponieważ urządzenie samo się zatrzyma.

PLUSY:

duży wybór napojów
dostępność kapsułek
niska cena urządzenia
czytnik kodów kreskowych na kapsułkach – automatyczne dozowanie wody

MINUSY:

spienianie mleka słodzonego i zagęszczonego
duży koszt napojów mlecznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.