Czy ekspres do kawy to „must be” w dzisiejszych czasach?

Kawa – pije ją prawie każdy. Jedni cenią ją za jej smak, drudzy zaś właściwości pobudzające ciało i umysł. Czy kawa jest zdrowa? To zależy od tego ile jej pijemy, jakiego rodzaju kawy używamy i jak ją przygotowujemy. Ekspres do kawy – niegdyś synonim luksusu, dziś często podstawowe urządzenie (a …

Kawa – pije ją prawie każdy. Jedni cenią ją za jej smak, drudzy zaś właściwości pobudzające ciało i umysł.

Czy kawa jest zdrowa? To zależy od tego ile jej pijemy, jakiego rodzaju kawy używamy i jak ją przygotowujemy. Ekspres do kawy – niegdyś synonim luksusu, dziś często podstawowe urządzenie (a czasem wręcz mebel) w wyposażeniu naszej kuchni – to doskonały sposób na to, by wydobyć z kawy to, co najlepsze.

Kiedyś wydawało mi się, że każda kawa smakuje tak samo i nie rozumiałam osób, które inwestują – często nie małe pieniądze – w urządzenie do parzenia kawy. Jednak wystarczyło kilka kaw z naprawdę porządnego ekspresu, by to docenić. Idealna temperatura, zapach i smak… Potrzeba wiele szkoleń baristycznych aby nauczyć się przygotowania takiej kawy nie posiadając takiego urządzenia. Ekspres do kawy pozwala wydobyć z kawy zawsze to, co najlepsze.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.