Ranking najpopularniejszych ekspresów 2015

W połowie zeszłego roku opublikowałam mój subiektywny ranking ekspresów automatycznych. Mimo, że minęło sporo czasu, tamten wpis cieszy się bardzo dużą popularnością! Dlatego zdecydowałam się w tym roku ponowić swój ranking ekspresów, dodając jednak do wymogów nie tylko moje subiektywne odczucia i doświadczenia, ale tez popularność – czyli wyniki sprzedaży i …

W połowie zeszłego roku opublikowałam mój subiektywny ranking ekspresów automatycznych. Mimo, że minęło sporo czasu, tamten wpis cieszy się bardzo dużą popularnością! Dlatego zdecydowałam się w tym roku ponowić swój ranking ekspresów, dodając jednak do wymogów nie tylko moje subiektywne odczucia i doświadczenia, ale tez popularność – czyli wyniki sprzedaży i opinie faktycznych użytkowników. Niełatwo było wybrać top 3, ale w końcu się udało:) Oto mój ranking ekspresów 2015:

Miejsce 1 – Ekspres do kawy Saeco Incanto  HD 8917

Dlaczego otwiera mój ranking? Pomimo dużego zbiornika na wodę (1,8 l) ma kompaktowe wymiary i jest naprawdę zgrabny. Jestem zwolenniczką takiego „kwadratowego” designu jeśli chodzi o ekspresy, bo takie kształty najlepiej wpasowują się w kuchenne półki. Posiada wbudowany żarnowy młynek, czyli kawa nie traci aromatu podczas mielenia . Jest wykonany z plastiku dobrej jakości (który tłumi dobrze dźwięk młynka) – ale front to stal nierdzewna, która sprawia że jest  łatwy od utrzymania w czystości. Ma pojemnik na mleko umożliwiający łatwe, wygodne i higieniczne przyrządzenie różnych kaw mlecznych. Ekspres ten ma szeroki zakres wyboru rozmiaru, mocy kawy i poziomu zmielenia ziaren. Zbiornik na kawę mieloną umożliwia jej użycie do zaparzenia. Ma wszystko, co ekspres automatyczny mieć powinien – aktualnie jeden z najlepszych na rynku!

Miejsce 2 – DeLonghi ECAM 22.110

Występuje w dwóch wariantach – ECAM 22.110SB (srebrny mat) i ECAM 22.110SB (czarny błysk) i zawsze był moim faworytem. Nie posiada może pojemnika na mleko, w odróżnieniu od modelu otwierającego mój ranking ekspresów, ale pozostałe parametry są podobne. Uwielbiam go za naprawdę niewielkie wymiary, możliwość użycia wysokich filiżanek (ok 14 cm) i naprawdę dziecinnie prosta obsługę. Idealny pomysł na prezent!

Miejsce 3 – Ekspres do kawy DeLonghi ESAM6900

DeLonghi ESAM6900 zamyka mój ranking ekspresów, ale to nadal wysokie 3 miejsce zarówno w moim subiektywnym odczuciu, jak i w wynikach popularności i sprzedaży. Zawsze uwielbiałam serię Primadonna i wszelkie jej warianty, nie zajmuje on pierwszego miejsca tylko ze względu na cenę. Eleganckie wykonanie (całość ze stali nierdzewnej), prosta obsługa i naprawdę szerokie spektrum kaw możliwych do przygotowania za pomocą praktycznie 1 przycisku. A na koniec wyświetlacz dotykowy i nowoczesny design, dzięki któremu to nie tylko urządzenie, ale też fantastyczna ozdoba kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.