Ekspres do kawy Saeco Poemia – testuję osobiście!

Ekspres do kawy Saeco Poemia to moim zdaniem bardzo dobry wybór dla osób z niedużym budżetem i małą przestrzenią w kuchni, które chcą się napić dobrej kawy. Skąd wiem? Korzystam z niego praktycznie codziennie w biurze:) Saeco Poemia służy w moim biurze już od kilku lat i pomimo dużego „przebiegu” …

Ekspres do kawy Saeco Poemia to moim zdaniem bardzo dobry wybór dla osób z niedużym budżetem i małą przestrzenią w kuchni, które chcą się napić dobrej kawy. Skąd wiem? Korzystam z niego praktycznie codziennie w biurze:)

Saeco Poemia służy w moim biurze już od kilku lat i pomimo dużego „przebiegu” radzi sobie świetnie. Fakt, są fajne ekspresy automatyczne, których obsługa byłaby prostsza, ale mają dużo większe gabaryty, a i koszt jest 3-4 razy wyższy. Dlaczego warto mu się przyjrzeć?

jest niedrogi – około 350 zł w wersji najprostszej
można w nim używać prawie każdej kawy mielonej oraz saszetek (jest wyposażony w system E.S.E.)
ma spieniacz mleka – w postaci dyszy z gorącą parą
ma przyzwoite parametry: 1050 W i 15 bar
trwała obudowa

Oto jak Saeco Poemia wygląda w realu:

Jak widać front jest mocno błyszczący i widać na nim odciski palców:) Przednie pokrętło uruchamia parzenie kawy (w lewo) lub wykorzystanie gorącej pary do spienienia mleka (w prawo) Na białym pasku nad tacką ociekową widać wyraźnie stan wody w pojemniku.

Pojemnik na wodę w Saeco Poemia (o pojemności 1 litra) wyjmowany jest z góry co może być kłopotliwe, gdy urządzenie stoi we wnęce. Za to pod pokrywką jest ciekawa „skrytka” na sitko i miarkę do kawy.

Saeco Poemia, pomimo niedużej mocy, bardzo szybko jest gotowe do pracy i robi jedną kawę za drugą. Spienianie mleka również działa w zupełności wystarczająco abym czasem zafundować sobie świetną, białą kawę. Dysza do spieniania mleka znajduje się po prawej stronie urządzenia – można ją lekko wysunąć znad tacki ociekowej.

Kawa wygląda naprawdę świetnie – na zdjęciu moje lungo z delikatną pianką, która utrzymuje się naprawdę długo. Pomimo dużej eksploatacji urządzenia, kawa jest cały czas tak samo dobra! Miałam okazję również testować na niej kawy mleczne, pianka z mleka wychodzi świetna przy niewielkim nakładzie pracy.

Ekspres Saeco Poemia jest dostępny w 3 wariantach:

Saeco Poemia HD 8423 – wariant z obudową plastikową i metalowym frontem w kolorze czarnym, błyszczącym (taki, jak mój)

Saeco Poemia HD 8425 – wariant z obudową plastikową i metalowym frontem w kolorze srebrnym, błyszczącym

Saeco Poemia HD 8427 – wariant z obudową w całości srebrną, metalową i błyszczącą – dlatego też jest to wariant najdroższy

Jakie są słabe punkty ekspresu Saeco Poemia? Właściwe same drobiazgi – pojemnik na wodę wyjmowany z góry, a w przypadku mojego egzemplarza (nie wiem, czy to cecha wszystkich ) – kapanie również po wyłączeniu urządzenia i wyjęciu kolby z urządzenia. Na szczęście tacka ociekowa jest pojemna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.