Ekspres do kawy Bosch – czym się wyróżnia marka Bosch?

Nie każdy wie, że Bosch i Siemens to marki należące do tej samej firmy – BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH. Bosch i Siemens to główne marki w portfolio tego największego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w Europie. To nie przypadek, że gdy zobaczymy na półce w sklepie ekspres do kawy …

Nie każdy wie, że Bosch i Siemens to marki należące do tej samej firmy – BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH. Bosch i Siemens to główne marki w portfolio tego największego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w Europie. To nie przypadek, że gdy zobaczymy na półce w sklepie ekspres do kawy Bosch i obok ekspres do kawy Siemens – będą one do siebie bliźniaczo podobne.

Producent ten oferuje:

– ekspresy przelewowe

– ekspresy do zabudowy

– ekspresy ciśnieniowe na kapsułki – znane pod marką Tassimo

– ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Ekspresy automatyczne Bosch mają wbudowane młynki żarnowe (ceramiczne lub stalowe). Do spienianie mleka służy dyszą z gorącą parą lub naprawdę świetnie działający mechanizm  pobierający rurką mleka z kartonika i podający mleczną piankę bezpośrednio do filiżanki. Ekspresy z tą rurką posiadają opcję automatycznego płukania przewodów mlecznych po każdej białej kawie, umożliwiającą łatwe utrzymanie ich w czystości.

Ważnymi elementami jest też możliwość wyboru temperatury kawy, stopnia zmielenia ziaren i mocy napoju. Plusem dla „zapominalskich” jest pełna komunikacja potrzeb: wymiany filtra wody, uzupełnienia pojemnika na ziarna i zbiornika na wodę oraz odkamieniania.

Cechy charakterystyczne ekspresów automatycznych Bosch:

– nowoczesny design

– niska awaryjność urządzeń

– energooszczędność

– zastosowanie najnowszych technologii mających na celu podniesienie wygody użytkownika i automatyzację (np. każdy ekspres do kawy Bosch Tassimo ma wbudowany czytniki kodów kreskowych)

– krótki czas nagrzewania się

– przystosowanie do wysokich filiżanek (nawet do 15 cm)

– duże zbiorniki na wodę

Czy ekspres do kawy Bosch ma jakieś słabe strony?

W sklepach jest dosyć mały wybór ekspresów ciśnieniowych automatycznych do kawy marek Bosch i Siemens – ekspresy nie są ich sztandarowym produktem (oprócz Tassimo, które występuje w wielu kształtach i kolorach). Producent ten znany głównie z szerokiego asortymentu zmywarek i pralek. W związku z tym zainteresowani zakupem tych marek mają do wyboru tylko kilka modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.