Ranking ekspresów do kawy – najpopularniejsze w porównywarkach

Z ciekawości postanowiłam sprawdzić, jakie ekspresy do kawy są najpopularniejsze w porównywarkach. Ranking ekspresów do kawy to w tym przypadku te modele, które są ostatnio najchętniej oglądane przez użytkowników. MIEJSCE 1 – KRUPS EA8108 Skąd pierwsze miejsce na podium? Małe wymiary i elegancki design idzie w parze z wyjątkowo niską …

Z ciekawości postanowiłam sprawdzić, jakie ekspresy do kawy są najpopularniejsze w porównywarkach. Ranking ekspresów do kawy to w tym przypadku te modele, które są ostatnio najchętniej oglądane przez użytkowników.

MIEJSCE 1 – KRUPS EA8108

Skąd pierwsze miejsce na podium? Małe wymiary i elegancki design idzie w parze z wyjątkowo niską ceną urządzenia, które ma już wbudowany młynek do kawy. W porównaniu z innymi ekspresami z tej półki cenowej wyróżnia go automatyczny spieniania mleka przez połączenie dyszy z parą z metalowym pojemnikiem na mleko. Minusem jest jednak bardzo nisko usytuowany dozownik kawy co powoduje, że można w nim używać wyłącznie bardzo niskich i wąskich filiżanek.

MIEJSCE 2 – DELONGHI ECAM23.460

Ma również kompaktowe wymiary, dodatkowo występuje w 2 wariantach kolorystycznych: czerni i matowego srebra. Posiada w pełni automatyczny mechanizm spieniania mleka za pomocą pojemnika i umożliwia użycie kawy mielonej. Moim zdaniem najtańszy ekspres do kawy z najwyższej półki – numer 1 w moim subiektywnym rankingu.

MIEJSCE 3 – SEVERIN KV8023

Ta pozycja mnie zaskoczyła, bowiem na sklepowych półkach w Polsce królują głównie ekspresy przelewowe marki Severin. Model automatyczny Severin One Touch to jednak całkiem nowa pozycja w portfolio tego producenta. Myślę że użytkownicy docenili podobne cechy jak we wcześniej wymienionych modelach – niska cena, niewielkie wymiary, możliwość użycia różnych rodzajów kawy i łatwe spienianie mleka. Ogromny plus za 3 rodzaje kawy zaprogramowane i dostępne za pomocą jednego przycisku ( latte, latte macchiato, cappuccino) –  oraz bogaty pakiet startowy: tabletki do czyszczenia ekspresu, wężyk do pobierania i spieniania mleka, filtr do wody, paski do sprawdzenia twardości wody. Jak dla mnie minus za jedynie 3-stopniową regulację mocy kawy.

MIEJSCE 4 – DELONGHI ECAM23.210

Zdecydowanym plusem tego ekspresu jest funkcja podgrzewania filiżanek oraz to, że występuje w kilku wariantach kolorystycznych – połączeniu w różnych kombinacjach bieli, czerni, srebra i czerwieni. Oprócz spieniania mleka za pomocą dyszy z gorącą parą pozostałe większość pozostałych funkcji dzieli z miejscem 2 – modelem DeLonghi ecam23.460.

MIEJSCE 5 – DELONGHI EC850

Pierwszy na liście ekspres kolbowy, czyli parzący kawę mieloną. Zdecydowanie przyciąga wzrok, ponieważ wygląda jak „miniatura” dużego, profesjonalnego ekspresu. Wykonany z metalu, co daje wrażenie większej trwałości urządzenia. Doskonały do parzenia espresso – również z saszetek.

MIEJSCE 6 – SIEMENS TK53009

Ten ranking ekspresów do kawy zamyka jeden z niewielu ekspresów marki Siemens, ale bardzo popularny i chętnie kupowany – jeden z najtańszych ekspresów automatycznych ze swojej półki. Prosty w obsłudze, a jego dużym plusem jest możliwość użycia stosunkowo wysokich filiżanek.

Mój subiektywny ranking automatycznych ekspresów do kawy prezentuję w tym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.