Ekspres do kawy Krups – czym się wyróżnia marka Krups?

Krups jest marką pochodzącą z Niemiec i ma ponad 150-letnią tradycję. Chociaż dziś kojarzy się z ekspresami do kawy, pierwszym ich produktem były wagi, później zaś piersze młynki do kawy. Producent ekspresów Krups, oprócz szerokiego wyboru ekspresów kolbowych i automatycznych, oferuje również urządzenia parzące kawę z kapsułek dla marek Nespresso i …

Krups jest marką pochodzącą z Niemiec i ma ponad 150-letnią tradycję. Chociaż dziś kojarzy się z ekspresami do kawy, pierwszym ich produktem były wagi, później zaś piersze młynki do kawy. Producent ekspresów Krups, oprócz szerokiego wyboru ekspresów kolbowych i automatycznych, oferuje również urządzenia parzące kawę z kapsułek dla marek Nespresso i Dolce Gusto, które zyskały ogromną popularność w ostatnich latach.

Ekspresy kolbowe marki Krups są przystosowane do parzenia zarówno z kawy mielonej, jak i z saszetek (system E.S.E) oraz są wyposażone w termobloki, gwarantujące niskie zużycie energii (to rozwiązanie jest również zastosowane w ekspresach z młynkiem).

Ekspresy automatyczne Krups-a zawsze zwracały uwagę kupujących ze względu na elegancki design i niewielkie wymiary – dużo mniejsze niż podobne cenowo modele innych marek. Ekspres do kawy Krups był z tej przyczyny częstym wyborem osób posiadających małą kuchnię. Do przygotowania kaw mlecznych firma Krups proponuje 3 rozwiązania:

– ekspresy z dyszą spieniającą mleko gorącą parą

– spieniacz do mleka jako zewnętrzne urządzenie, dodatek w zestawie z ekspresem

– system auto-cappuccino – możliwe do dokupienia, jako akcesorium. Przystawka do mleka + rurka, która pobiera mleko, spienia gorącą parą (z dyszy) i podaje do kawy.

Wyższe modele są sterowane za pomocą nowoczesnych ekranów dotykowych z kolorowym wyświetlaczem. Wiele z nich posiada też fronty wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Cechy charakterystyczne ekspresów automatycznych Krups:

– kompaktowe wymiary – automatyczne ekspresy Krups należą do najmniejszych

– cena ekspresu automatycznego zaczyna się już od 1100 zł

– duże pojemniki na wodę i kawę

– dziecinnie prosta obsługa

Czy ekspres do kawy Krups ma jakieś słabe strony?

Zbiorniki na wodę znajdują się zwykle z tyłu, co może utrudniać uzupełnianie pojemnika na wodę. Kompaktowość wymiarów powoduje też, że pod podajnikiem kawy nie mieszczą się zbyt wysokie lub zbyt szerokie filiżanki. Zdarzały się też przypadki użytkowników narzekających na ich awaryjność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.