Ekspres do kawy Saeco – czym się wyróżnia marka Saeco?

Saeco jest marką włoską specjalizującą się w produkcji automatycznych eskspresów do kawy do użytku domowego. W ofercie ma tez jednak ekspresy kolbowe – na kawę mieloną, oraz ekspresy A Modo Mio – służące do parzenia kawy z kapsułek firmy Lavazza. Ekspresy kolbowe (ręczne) Saeco były bardzo popularne kilka lat temu, hitem był …

Saeco jest marką włoską specjalizującą się w produkcji automatycznych eskspresów do kawy do użytku domowego. W ofercie ma tez jednak ekspresy kolbowe – na kawę mieloną, oraz ekspresy A Modo Mio – służące do parzenia kawy z kapsułek firmy Lavazza.

Ekspresy kolbowe (ręczne) Saeco były bardzo popularne kilka lat temu, hitem był model Saeco Nina Cappucino który posiadał jako dodatek do dyszy – rurkę (sytem Cappuccinatore) która zasysała mleko z kartonika,  a następnie podawała podgrzane i spienione mleko od kawy. W starszych modelach ekspresów automatycznych zaś można było spotkać tzw. „mleczną wyspę”, czyli kubek spieniający, który podłączało się do ekspresu i który dzięki wytwarzanej przez eskpres parze spieniał mleko.

Ekspresy automatyczne Saeco mają naprawdę kompaktowe kształty – w szególności bardzo popularny do dziś model Syntia, który przy niewysokiej cenie posiadał obudowę (front) wykonany ze stali nierdzewnej. Wyższe modele zajmują już nieco więcej miejsca, ale posiadają bardzo ciekawe rozwiązanie dla smakoszy kaw mlecznych – dyszę z gorącą parą i pojemnik spieniający mleko w jednym urządzeniu.

Dzięki stosunkowo niewysokiej cenie, dużemu wyborowi i dobrej jakości urządzeń, jest to często kupowana marka. Aby zakupić ekspres do kawy Saeco z automatycznym spienianiem mleka wystarczy budżet rzędu 2000 zł. Ciekawostka – w kwietniu 2011 roku produkty marki Saeco zostały włączone do portfolio marki Philips i od tego momentu wiele z nich jest prezentowanych pod marką Philips Saeco.

Cechy charakterystyczne ekspresów automatycznych Saeco:

– wbudowane młynki żarnowe ceramiczne – cichsze niż stalowe

– optymalna proporcja ceny do jakości

– dobre spienianie mleka, zarówno dyszą , jak i za pomocą pojemnika na mleko

– wyjmowany blok zaparzający – łatwe utrzymanie w czystości

– samoczynne czyszczenie pojemnika z mlekiem gorącą parą po każdorazowym przygotowaniu kawy mlecznej

Czy ekspres do kawy Saeco ma jakieś słabe strony?

Młynki ceramiczne, choć cichsze – bywają mniej trwałe. Najtańsze modele, np. Saeco XSmall mają wbudowane młynki udarowe, które odradzam – mielona przez nie kawa traci walory smakowe. Niektóre modele mają pojemniki na wodę wsuwane z góry, co utrudnia ich napełnianie gdy ekspres stoi np. pod pod półką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.