Ekspres do kawy Dolce Gusto na kapsułki – czy warto?

Ekspres do kawy Dolce Gusto to najczęściej wybierany ekspres ciśnieniowy na kapsułki – myślę że duża w tym zasługa szeroko zakrojonego marketingu oraz designerski wygląd i niska cena samych urządzeń (przy dobrych promocjach można nabyć ekspres Dolce Gusto już za 250 zł, droższe modele to zwykle około 700 zł – …

Ekspres do kawy Dolce Gusto to najczęściej wybierany ekspres ciśnieniowy na kapsułki – myślę że duża w tym zasługa szeroko zakrojonego marketingu oraz designerski wygląd i niska cena samych urządzeń (przy dobrych promocjach można nabyć ekspres Dolce Gusto już za 250 zł, droższe modele to zwykle około 700 zł – mają one wyświetlacz oraz możliwość zaprogramowania pojemności napoju).

Producent ekspresów: Krups

Producent kapsułek: Nescafe

Spienianie mleka: mleko sproszkowane, w kapsułce

Ciśnienie: 19 bar

Oprócz kaw, producent proponuje też np. gorącą czekoladę lub herbatę (więcej w kwestii innych napojów znajdziesz tutaj) – w sumie 20 smaków. Same kapsułki to koszt rzędu około 20 zł za opakowanie, w którym znajduje się 16 kapsułek. W przypadku kaw czarnych 1 opakowanie = 16 napojów, w przypadku kaw mlecznych i np. gorącej czekolady, do 1 napoju potrzebujemy 2 kapsułek, czyli 1 opakowanie = 8 napojów. W takim przypadku najpierw spieniamy mleko zamknięte w kapsułce, później dolewamy z drugiej kapsułki kawę lub kakao. Ekspres Dolce Gusto spienia sproszkowane mleko zamknięte w kapsułce, nie posiada opcji spienienia świeżego mleka. Dlatego zachęcam do wypróbowania tego ekspresu przed zakupem, jako że spienione mleko w proszku smakuje inaczej niż spienione mleko świeże (moim zdaniem gorzej) –  przypadku kakao różnica ta nie jest taka wyczuwalna, jak w przypadku kawy z mlekiem, gdzie różnica jest znacząca.

Ekspres Dolce Gusto  jest często wybierany przez rodziny z dziećmi, z racji dużego wyboru napojów innych niż kawa oraz prostoty ich przygotowania. Bardziej zaawansowane modele mają pokrętło umożliwiające zaprogramowanie rozmiaru kawy, w pozostałych włączamy parzenie, po czym musimy je wyłączyć gdy filiżanka jest już pełna. Na każdym opakowaniu kapsułek znajduje się informacja o optymalnej pojemności danego napoju.

PLUSY:

dziecinnie prosta obsługa
oryginalny design  / duży wybór kolorów i kształtów
ekspres ma niewielkie wymiary
różne napoje, np. gorąca czekolada, spienione mleko

MINUSY:

duży koszt napojów mlecznych (konieczność użycia 2 kapsułek)
spienianie mleka w proszku

Od kiedy pamiętam, na podium jeśli chodzi o popularność i sprzedaż, stoi bez przerwy najprostszy i jeden z pierwszych modeli – ekspres Dolce Gusto Krups Piccolo KP100B:

krups kp100b

Myślę, że to kwestia ceny i rozmiaru – bo to najbardziej kompaktowa wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.