Nespresso Expert – jak zaparzyć kawę z ekspertem?

A producenci ekspresów nadal prześcigają się w pomysłach na idealny prezent gwiazdkowy;) Nie inaczej jest w przypadku marki Nespresso która zaprezentowała właśnie i intensywnie promuje swoje nowe dzieło o nazwie Nespresso Expert. Czy kawa przygotowana przez niego będzie perfekcyjna? O marce Nespresso pisałam już kiedyś dosyć obszernie tutaj. Tak jak …

A producenci ekspresów nadal prześcigają się w pomysłach na idealny prezent gwiazdkowy;) Nie inaczej jest w przypadku marki Nespresso która zaprezentowała właśnie i intensywnie promuje swoje nowe dzieło o nazwie Nespresso Expert. Czy kawa przygotowana przez niego będzie perfekcyjna?

O marce Nespresso pisałam już kiedyś dosyć obszernie tutaj. Tak jak wcześniej, tak i tym razem marka ta zdecydowała się wypuścić na rynek model w dwóch wariantach – tworzonym przez DeLonghi i przez Krups-a. Warianty są w sumie 3:

Ekspres DeLonghi Nespresso Expert EN355:

Estetyczna, oryginalna i nowoczesna obudowa na pewno przykuwa wzrok! Ma rzadko spotykaną moc – aż 2090 W, co sprawia że jest gotowy do pracy w 25 sekund! Ciśnienie jest zaś standardowe dla ekspresów kapsułkowych, to znaczy 19 bar. Rzadko spotykaną nowością jest w tym przypadku aż 4-stopniowamożliwość ustawienia pojemności filiżanki: 25, 40, 110 i 150 ml (zwykle w przypadku Nespressso były to 2 pojemności, możliwe do precyzyjnego zaprogramowania: mała i duża). Zbiornik na wodę, jak na tak mały rozmiarem ekspres, również jest satysfakcjonująca i wynosi 1.1 l. Nespresso Expert DeLonghi nie ma typowego czarnego koloru, tylko jest antracytowy (matowy).

Ekspres Krups Nespresso Expert XN6008:

Swoim kształtem i parametrami szalenie przypomina poprzednika, ciężko więc używać że jest produkowany przez inną firmę! Ma jednak jeszcze większą moc, a mianowicie 1260 W, co jednak nie przedkłada się na szybszą gotowość do pracy – deklarowany czas gotowości do pracy to również 25 s. Również pojemność zbiornika na wodę jest minimalnie wyższa – 1,2 l.

Ekspres Krups Nespresso Expert XN6018:

O krok wyżej niż model Nespresso Expert XN6008 – jest „uzupełniony” o mój ulubiony spieniacz do mleka. Jego cena jest wyższa o 300 zł, ale ten spieniacz to naprawdę rewelacja i wart jest tej ceny! Przechodzi w tryb energooszczędny już po 9 minutach! Oba warianty Nespresso Expert Krups-a mają kolor czarny, czym różnią się od urządzenia DeLonghi.

Czy model Nespresso Expert jest godny polecenia jako sprzęt AGD lub pomysł na prezent? Moim zdaniem:

to świetne rozwiązanie do małego biura, szczególnie jako sprzęt dla klientów i gości: jest dziecinnie prosty w obsłudze, elegancki i bardzo szybko gotowy do pracy
to na pewno świetny prezent, dowiedzmy się jednak wcześniej od obdarowywanego czy dostępność kapsułek (raczej tylko na zamówienie, z dostawą kurierem) nie będzie problemem:)
w tym konkretny przypadku wygrywa chyba Krups, którego urządzenie jest tańsze i ma minimalne lepsze parametry techniczne. Wybierając ekspres do domu, warto wziąć to pod uwagę!

Reklamę Nespresso Expert możecie zobaczyć tutaj:

Prezentuje się bardzo przyzwoicie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.