Mój nowy ekspres do kawy DeLonghi ICONA ECOV 311

Jak to się mówi – „szewc bez butów chodzi”, ale by to zmienić postanowiłam zainwestować w końcu w swój własny ekspres do kawy. Mój wybór padł na model DeLonghi ICONA ECOV311. Dlaczego? Niestety mała kuchnia to duże ograniczenie jeśli chodzi o wymiary potencjalnego nowego ekspresu do kawy, dlatego zdecydowałam się na …

Jak to się mówi – „szewc bez butów chodzi”, ale by to zmienić postanowiłam zainwestować w końcu w swój własny ekspres do kawy. Mój wybór padł na model DeLonghi ICONA ECOV311. Dlaczego? Niestety mała kuchnia to duże ograniczenie jeśli chodzi o wymiary potencjalnego nowego ekspresu do kawy, dlatego zdecydowałam się na ekspres kolbowy. Dochodzi też kwestia finansowa, dzięki temu że jego cena jest jeszcze 3-cyfrowa:) Wiadomo że funkcjonalność powinna być kryterium numer 1 przy zakupie sprzętu AGD, ten ekspres miał też ogromny plus jeśli chodzi o design – cała seria DeLonghi ICONA jest stylizowana na lata 5o-te – staranne wykonanie, wysoki błysk i naprawdę oryginalny kształt:

Co ma w sobie ekspres DeLonghi ICONA ECOV 311 takiego, ze przekonało mnie do jego zakupu:

wysoko zamontowana kolba – mieszczą się pod nią nie tylko małe filiżanki do espresso, jak to jest często w tańszych modelach

2 sitka (głębokie i płytkie) czyli mozliwość zrobienia za jednym podejściem 1 lub 2 kaw.

system E.S.E. czyli możliwość użycia saszetek – aktulanie używam tylko kawy mielonej, ale na pewno zaopatrzę się w saszetki które ułatwią utrzymanie ekspresu w czystości i skrócą czas jej przygotowywania. Kolba tego ekspresu jest przystosowana do parzenia kawy z saszetek.

podgrzewanie filiżanek – płytka, która jest umieszczona u góry służy podgrzewaniu filiżanek, ale służy też świetnie jako ” półeczka” na filiżanki, gdy nie są one akurat w użyciu.

materiał, z którego jest wykonany – nie jest to plastik, ale cały ekspres jest wykonany w całości z metalu

spienianie mleka za pomocą dyszy z gorącą parą, z regulacją mocy. Pozwala to na przygotowani zarówno latte, jak i cappuccino

zbiornik na wodę ma pojemność aż 1,4 l i jest wyjmowany, co ułatwia jego napełnianie.

– ma 2 oddzielne termostaty (do wody i do pary) dzięki czemu jest szybko gotowy do pracy, szczególnie między spienianiem mleka a parzeniem kawy.

występuje w kilku wariantach kolorystycznych, chociaż ja wybrałam akurat czarny

Ekspresy z serii DeLonghi Icona występują w kilku wariantach kolorystycznych – od klasycznych do bardziej „szalonych” dlatego każdy znajdzie wersję dla siebie Dobra informacja dla fanów tej serii! Producent oferuje również inne sprzęty kuchenne które można kupić w komplecie tak, aby cała kuchnia nabrała vintage looku:

Czy ekspres DeLonghi Icona to ideał? Prawie – bo nie mieli kawy, zauważyłam też że (przynajmniej w moim egzemplarzu) woda kapie z dyszy podczas parzenia kawy. Może to tylko kwestia uszczelki? Poza tym – zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.