Ekspres Philips Lattego – doskonały pomysł na świąteczny prezent!

Pamiętam czasy, kiedy do marki robiącej ekspresy Saeco dołączyła marka Philips, która zaczęła produkować elektroniczne elementy ich ekspresów. Dziś widzę, że Philips sam postanowił „ukraść kawałek tortu” Dzięki temu pośród wielu reklam telewizyjnych możemy aktualnie zaobserwować intensywną promocję modelu Philips LatteGo. Postanowiłam się mu przyjrzeć, jak za starych dobrych …

Idealne Caffe latte z Phillips Lattego 5000?

Pamiętam czasy, kiedy do marki robiącej ekspresy Saeco dołączyła marka Philips, która zaczęła produkować elektroniczne elementy ich ekspresów. Dziś widzę, że Philips sam postanowił „ukraść kawałek tortu” Dzięki temu pośród wielu reklam telewizyjnych możemy aktualnie zaobserwować intensywną promocję modelu Philips LatteGo. Postanowiłam się mu przyjrzeć, jak za starych dobrych czasów!

Phillips Lattego 5000
Czarny Phillips Lattego 5000

ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE Z SERII PHILIPS LATTEGO 5000

Warianty kolorystyczne ekspresu

Ekspres Philips Lattego 5000 występuje w 4 wariantach kolorystycznych:

Cechy charakterystyczne

Jego moc to 1850 W czyli wystarczająco, aby szybko się nagrzewać i efektywnie pracować. Ma wbudowany młynek ceramiczny, mielenie kawy ziarnistej będzie więc ciche. Jak sama nazwa wskazuje jego funkcjonalności skupiają się  na przygotowywaniu kaw mlecznych, więc ma wbudowany spieniacz mleka. Producent ekspresów Philips Lattego oferuje aksamitnie mleczną piankę dzięki innowacyjnemu systemowi LatteGo Premium – wygląda to o tyle ciekawie, że zwykle systemy mleczne pobierają mleko z kartonika bądź z zamkniętego, plastikowego pojemnika w którego pokrywce ukryty jest mechanizm spieniający mleko. W  Philips Lattego zaś mleko znajduje się w pojemniku z pokrywką i leje się „strumykiem” prosto do kubeczka z kawą.

Jeśli chcecie zobaczyć dokładniej jak działa ekspres Philips Lattego oraz jak parzy kawę – również mleczną – zachęcam do obejrzenia recenzji Pani Gadżet!

Dostępne rodzaje kawy

Ekspres  Philips Lattego pozwala na przygotowanie 6 rodzajów kawy:

  • Espresso
  • Czarna kawa
  • Smericano
  • Cappuccino
  • Latte macchiato
  • Cafe au lait

Każdą z kaw można personalizować, tzn. zaprogramować preferowaną przez siebie ilość wody i moc kawy. Regulowany jest też poziom zmielenia ziaren, temperatura kawy czy  proporcje kawy do mleka. Dużym plusem jest też łatwość utrzymania w czystości karafki na mleko którą można prosto i szybko zdemontować i umyć.

Ile kosztuje Phillips Lattego 5000

Ile kosztuje to cudeńko? W zależności od sklepu oraz wersji kolorystycznej urządzenia cena oscyluje wokół 2.200 zł (około 300 zł jest droższa wersja ze stali nierdzewnej). Biorąc pod uwagę parametry i możliwości urządzenia jest to naprawdę przyzwoita cena!

CIEKAWOSTKA! Według producenta Philips Lattego, wymieniając filtr wody w urządzeniu raz na 3 miesiące, odkamienianie go będzie konieczne tylko 1 raz na 2 lata lub 1 raz na 5000 kaw (w zależności od tego, ile kaw dziennie robimy). Gwarantuje to ich opatentowany filtr AquaClean. W wielu ekspresach, pomimo stosowania filtra, trzeba to robić co 2-3 miesiące więc to naprawdę świetne udogodnienie!

Lattego 5000
Average rating:  
 0 reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.