Ekspres Siemens TK53009 – klasyk znany i lubiany od lat

Ciągle te nowinki i nowinki. Coraz więcej bajerów, elektronicznych wyświetlaczy dotykowych i innych bajerów, chociaż kawa nadal taka sama. Dlatego dziś pozwoliłam sobie na mały powrót do przeszłości – bohaterem dzisiejszego wpisu będzie ekspres Siemens TK53009. O specyfice marki pisałam już całkiem dawno w tym wpisie. Tam też napisałam, że Bosch …

Ciągle te nowinki i nowinki. Coraz więcej bajerów, elektronicznych wyświetlaczy dotykowych i innych bajerów, chociaż kawa nadal taka sama. Dlatego dziś pozwoliłam sobie na mały powrót do przeszłości – bohaterem dzisiejszego wpisu będzie ekspres Siemens TK53009.

O specyfice marki pisałam już całkiem dawno w tym wpisie. Tam też napisałam, że Bosch i Siemens to w przypadku ekspresów dokładnie to samo. Ekspres Siemens TK53009 widniał na półkach sklepowych wiele lat temu, mimo to nadal łatwo go kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, pomimo że rocznie wchodzą na rynek dziesiątki nowych modeli ekspresów do kawy. Siemens nie jest firmą, która specjalizuje się w ekspresach, mimo to ten konkretny produkt jet cały czas popularny?

Dlaczego więc Ekspres Siemens TK53009 jest od wielu lat tak chętnie kupowanym modelem?

bardzo prosta obsługa, bez zbędnych udziwnień
świetnie spienia mleko – nie posiada żadnych automatycznych mechanizmów, tylko prostą dyszę z gorącą parą. Mimo to piana jest świetna!
niska awaryjność – to nasycenie elektroniką powoduje, że co rusz potrzebny jest serwis. Ten ekspres to praktycznie brak elektroniki, więc niemalże nie ma co się w nim popsuć:)
ma duży zbiornik na wodę (1,8l)
niska cena – dobry automat, a cena tylko około 1200 zł

Dziś wiele osób mogłoby powiedzieć, że jest archaiczny czy że ma za mało „bajerów”. Ale w czy w ekspresie nie chodzi przede wszystkim o dobrą kawę? Sama nie miałam okazji parzyć w nim kawy, ale znam kogoś kto ma ekspres Siemens TK53009 od lat, używa codziennie i bardzo sobie chwali + znam opinie klientów, którzy go kupili i były w 100% pozytywne. To utwierdza mnie w przekonaniu, że to wyjątkowo trafiony produkt:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.