Kawa ziarnista – ranking najchętniej kupowanych 2016

Kawa ziarnista ranking 2016 powstał na podstawie analizy najpopularniejszych kaw – najchętniej oglądanych według porównywarek oraz najczęściej kupowanych w sklepach internetowych. Ciekawa jestem, czy zgrywa się on z waszymi gustami? Listę faworytów plebiscytu kawa ziarnista ranking 2016 otwiera… 1.Lavazza Qualita Oro Oro (złoto) w nazwie to nie przypadek – …

Kawa ziarnista ranking 2016 powstał na podstawie analizy najpopularniejszych kaw – najchętniej oglądanych według porównywarek oraz najczęściej kupowanych w sklepach internetowych. Ciekawa jestem, czy zgrywa się on z waszymi gustami?

Listę faworytów plebiscytu kawa ziarnista ranking 2016 otwiera…

1.Lavazza Qualita Oro

Oro (złoto) w nazwie to nie przypadek – oprócz złotego opakowania, dostaje ona również złoty medal w tym rankingu. Jest ona najpopularniejszą i najczęściej kupowaną kawą w sklepach internetowych. Lavazza znana jest z dobrej kawy nie od dziś, więc ten wynik mnie nie zdziwił. Kilogramowe opakowanie tej kawy ziarnistej kosztuje od około 55 zł. Biorąc pod uwagę to, na ile wystarcza jeden kilogram ziaren, koszt jednego napoju to od 0,39 do 0,50 zł (zależnie od tego, jak mocną kawę pijemy). Możemy więc za kilkadziesiąt groszy wypić w domu kawę taką samą, a nawet lepszą niż kupimy w kawiarni. Świetna cena i stosunek jakości do ceny:)

Lavazza Qualita Oro to 100% arabika (mieszanka ziaren afrykańskich i z Ameryki Południowej), czyli kawa wyrazista ale łagodna w smaku, idealna do espresso i kaw mlecznych. Jest wprost stworzona do parzenia w ekspresie ciśnieniowym. Plusem (przynajmniej dla mnie) jest średnia moc palenia i niska zawartość kofeiny.

 

2.Lavazza Crema e aroma 1kg

Miejsce 2 w plebiscycie „Kawa ziarnista ranking 2016″ również zajmuje Lavazza! Jest również szczególnie zalecana do kaw mlecznych, różni się jednak od pierwszego miejsca wyższą zawartością kofeiny. Dużo wyższą! Wyobraźcie sobie, że to 50% arabika i 50% robusta! Robusta ma dwa razy więcej kofeiny i jest też dużo intensywniejsza w smaku, zwykle kawy mają co najwyżej domieszkę robusty – a tu jest jej aż połowa! Cena jest podobna jak wariantu Qualito Oro, ale siła i moc dużo wyższa. Osobiście jestem bardziej fanką łagodniejszych kaw:)

 

  3.Pellini Top 1 kg

Kawa ziarnista ranking 2016″ zamyka z brązowym medalem kawa Pellini Top. Pod względem „parametrów” podobna do numeru 1 – 100% arabika, średni poziom palenia, niski poziom kofeiny. Dzięki temu smak jest wyrazisty, ale pozbawiony kwasowości. Marka jest włoska, uznawana za jedną z najlepszych na świecie, a wariant Top to ich flagowy produkt, mieszanka kilku najlepszych arabik. Kiedy sama ją wypróbuję, na pewno się z tym z wami podzielę!

Zestawienie „Kawa ziarnista ranking 2016″ to może nie moje subiektywnie ulubione kawy, ale wasz wybór. Na subiektywny ranking przyjdzie jeszcze pora;)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.