Jaka kawa ziarnista palona jest w Polsce?

Kawa – cudowny smak, który głównie pochodzi z krajów ciepłych – z Ameryki Południowej i Afryki (a ta najlepsza pochodzi podobno z Kolumbii). To jednak, że jest tam uprawiana nie znaczy, że jest tam również palona! Wiadomo nie od dziś, że kawa łatwo traci swój aromat – czy to ziarnista, …

Kawa – cudowny smak, który głównie pochodzi z krajów ciepłych – z Ameryki Południowej i Afryki (a ta najlepsza pochodzi podobno z Kolumbii). To jednak, że jest tam uprawiana nie znaczy, że jest tam również palona! Wiadomo nie od dziś, że kawa łatwo traci swój aromat – czy to ziarnista, czy to mielona. Nieważne, jak dobrze zapakowana – podczas przechowywania i transportu utrata aromatu jest największa. Nie oznacza to więc, że kawa palona w Polsce jest gorsza, a wręcz przeciwnie – palona tu na miejscu jest świeższa i bardziej aromatyczna!

Jedną z naszych rodzimych palarni jest SATI

Palarnia Sati znajduje się w Marezie pod Kwidzynem – tam produkowany jest cały asortyment kaw. Sati prowadzi sprzedaż głównie w Polsce i we Francji (ponieważ stamtąd pochodzi historycznie ta marka). Działa ona od 90 lat i chwali się, że rocznie sprzedaje aż 10 milionów opakowań kawy rocznie! Bliskość geograficzna sprawia, że markę znam od zawsze i ma ona dla mnie sporą wartość ze względu na patriotyzm regionalny:)

Kawa również palona w Polsce to MkCafe i przyznaję, że bardzo podoba mi się podoba pomysł z MkFresh. To kawa palona „na zamówienie” i jest jej bardzo duży wybór. Palona jest w Manufakturze MK Cafe Fresh. To dzięki tej lokalizacji logistycznie możliwe jest to, że kawa dociera do nas nawet w ciągu doby od złożenia zamówienia, zaś pakowana jest nie później niż 14 dni momentu jej palenia. To właśnie świeżość jest podstawową koncepcją całego tego przedsięwzięcia. Oprócz standardowego terminu ważności produktu, producent gwarantuje również że przez 3 miesiące od zapakowania – dzięki hermetycznemu opakowaniu – kawa zachowa najpełniejszy smak i najbardziej intensywny aromat taki sam, jak przy pakowaniu.

Chciałabym na koniec zaznaczyć, że nie jest to wpis sponsorowany:) Postanowiłam trochę „przetestować” firmy oferujące nam kawę i zapytać o kilka szczegółów dotyczących ich kaw, przy okazji starając się zdobyć dla was informacje. To właśnie od Mk Cafe (a konkretnie Strauss Cafe Poland Sp. z o. o. czyli ich dystrybutora w Polsce) dostałam najszybszą i wyczerpującą informację o oferowanych przez nich kawach.

Brawo!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.