Saeco PicoBaristo – ciekawa, nowa propozycja od Saeco Philips

Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo – taka oto nowinka pojawiła się na sklepowych półkach i jest on mocno promowany w mediach internetowych. Od kiedy Saeco robi ekspresy wraz z Philipsem, ekspresy te zyskały nie tylko więcej elektroniki, ale też znacznie zyskały na designie. Wie o tym i potwierdzi każdy, kto …

Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo – taka oto nowinka pojawiła się na sklepowych półkach i jest on mocno promowany w mediach internetowych. Od kiedy Saeco robi ekspresy wraz z Philipsem, ekspresy te zyskały nie tylko więcej elektroniki, ale też znacznie zyskały na designie. Wie o tym i potwierdzi każdy, kto widział lub miał okazję używać ekspresy Saeco takie jak Odea czy Talea – sam plastik, obłe kształty i totalnie szalone kolory;)

Jak to wygląda teraz? Myślę, że nowy ekspres Saeco PicoBaristo jest świetnym przykładem tego, jak wiele się w tej kwestii zmieniło. Ekspres do kawy Saeco HD8924 to wariant prostszy z serii Saeco PicoBaristo.

Jest on wyposażony w dyszę z gorącą parą do spieniania mleka, umieszczoną po lewej stronie urządzenia:

Model Saeco HD8927, czyli wariant „wyższy” w miejscu dyszy ma zamontowany automatyczny mechanizm do spieniania mleka.

Jak to zwykle bywa w przypadku ekspresów do kawy, model z automatycznym mechanizmem spieniania mleka jest o kilkaset złotych droższy. Jest to jednak jedyna różnica, ponieważ pozostałe parametry pozostają takie same.

Na co warto zwrócić uwagę, jeśli zainteresował Was Saeco PicoBaristo?

– elegancki design z frontem ze stali nierdzewnej

– prosty i łatwy w obsłudze panel elektroniczny

– duża moc urządzenia – 1850 W, co pozwala na szybkie przygotowanie do pracy i przygotowanie jednej kawy za drugą

– jedyne 21,5 cm szerokości – przypuszczam, że stąd „pico” w nazwie:)

– duży zbiornik na wodę 1,8 l

– cichy, ceramiczny młynek żarnowy

– aż 10-stopniowa regulacja grubości mielenia ziaren w młynku (zwykle jest ona 3-5 stopniowa)

– duży zbiornik na fusy, wymagający opróżnienia dopiero po zaparzeniu 15 dużych kaw

– automatyczne czyszczenie po każdym parzeniu

Czy ekspres do kawy Saeco PicoBaristo to pozycja godna uwagi, jeśli planujecie zakup automatycznego ekspresu ciśnieniowego do kawy? Moim zdaniem zdecydowanie TAK! Bardzo apetyczne, choć niestety tylko zagraniczne, teasery reklamując ekspres Saeco PicoBaristo możecie obejrzeć tutaj:

Mały update! W sklepie jest już dostępnych kilka nowych wariantów ekspresu Saeco PicoBaristo!

Przykładowo HD 8925 to wariant HD 8924 „po liftingu”: – w kolorze czarnym (a konkretnie „czarny połysk”, podczas gdy HD 8924 jest srebrny – front jest wykonany ze stali szlachetnej) oraz nieco zmienionym kształtem pojemnika na mleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.